Wczytuję dane...

Torebka boho

Torebka boho to dodatek oryginalny i wyjątkowy. Styl boho łatwo rozpoznać na pierwszy rzut oka, a i boho torebka nie pozostawia wątpliwości co tego, do którego nurtu w modzie powinniśmy ją przyporządkować. Styl boho króluje na wybiegach i na ulicach. Hołdują mu największe gwiazdy popkultury, świata filmu, muzyki i mody. Styl boho to synonim wolności i swobody, odwagi. Boho to styl niebanalny, a dziś już, śmiało można powiedzieć, że ponadczasowy.

Boho torebki – szalenie modne i bardzo praktyczne

Jak zdefiniować styl boho? Czym powinna charakteryzować się torebka w stylu boho? Stylistyka boho ma za sobą długą historię. Choć wydaje się hipernowoczesna, historia stylistyki, którą reprezentuje, sięga XIX wieku, gdy w siłę zaczęła rosnąć artystyczna bohema Europy i Ameryki. Twórcy tamtych czasów nie ograniczali swojej kreatywności do samych tylko wytwarzanych przez siebie dzieł. Kreowali także swój styl życia, z uwzględnieniem przedmiotów, którymi się otaczali, a także mody. Tworząc wraz ze swoimi muzami i gronem przyjaciół wspólny świat artystycznej bohemy pragnęli wyróżnić się z tłumu i podkreślić swój styl. W ich garderobach pojawiły się niekonwencjonalne fasony i dodatki, pióra, frędzle, zwiewne tkaniny. Nie brakowało odważnych połączeń różnobarwnych kompozycji kolorów i deseni, śmiałych zestawień, których z pewnością nie zaakceptowaliby przedstawiciele innych warstw społecznych, a przede wszystkim konserwatywnej burżuazji. Artyści tego okresu wysoko cenili sobie także tradycyjne wytwory kultur z różnych części świata: z Afryki, Ameryki czy Australii. Tendencje te, mimo upływu lat przetrwały do dziś.

Torebka boho na szydełku, na drutach, pleciona. Do It Yourself!

Styl boho wysoko ceni wytwory ludzkich rąk. Pełnymi garściami czerpie wzorce z kultur tradycyjnych i ludowych, bacznie obserwuje i chętnie naśladuje rękodzieło egzotycznych plemion ze wszystkich stron świata, docenia wszystko, co zostało wytworzone przez człowieka. Ubrania i dodatki w stylu boho noszą znamiona wytworów ludzkich rąk. Krawędzie są postrzępione, plecionki nieregularne, oczka w dzianinie różnią się wielkością. Formy zgeometryzowane, linie i kąty proste, wykroje wykonane „pod linijkę” nie znajdą tu swojego miejsca. Dodatki w stylu boho możemy wykonać samodzielnie, uwzględniając własne, indywidualne preferencje i upodobania. Nauka rękodzieła jest dziś bardzo łatwa. W sieci znajdziemy liczne tutoriale instruujące, jak szydełkować, robić na drutach czy wykonywać plecionki, skorzystać można też z kursów czy lekcji oferowanych przez osoby, które posiadły sztukę rękodzieła. Wykonana własnoręcznie torebka boho ze sznurka będzie nie tylko szalenie modna, ale także bardzo cenna, bo unikatowa. Torebka pleciona boho, którą samodzielnie stworzymy, może stać się także wyjątkowym prezentem dla bliskiej nam osoby, którą pragniemy w wyjątkowy sposób obdarować.

Torebki boho z frędzlami – klasyka gatunku

Torebki w stylu boho znajdziemy w ofercie wielu producentów na całym świecie. Stylowi temu hołdują najpopularniejsze marki odzieżowe świata. Uwielbiają go gwiazdy. Czym wyróżnia się torebka damska boho? Po czym możemy rozpoznać ten styl? Jeżeli chodzi o materiały, z których powstają torebki boho, królują tu tkaniny materiały naturalne – sznurek czy bawełna. Preferowane kolory nawiązują do barw natury – bazę stanowią beże, brązy, zielenie. Wytwory w stylu boho wyróżniają się charakterystycznymi wzorami – przede wszystkim etnicznymi i kwietnymi. Zdobione są haftami i koronkami, wyszywane koralikami. Mogą być wykonane z kolorowych patchworków. Jednym z najpopularniejszych wyróżników tej stylistyki są wszechobecne frędzle.

Torebka boho z frędzlami to klasyka gatunku. Swobodnie falujące frędzle są nieomalże wcieleniem wolności i artystycznej weny, z którymi kojarzy się stylistyka boho. Mogą kojarzyć się z pozostającą w nieustannym, pulsującym ruchu taflą morza czy powierzchnią rzeki, mogą przywodzić na myśl listki swobodnie igrające z trącającymi je powiewami wiatru. W przypadku tej stylistyki skojarzenia przyrodnicze są jak najbardziej na miejscu.

Jak nosić torebki boho?

Torebki w stylu boho powinny stanowić dopełnienie stylizacji utrzymanej w tym samym guście. Pasują do strojów utrzymanych w klimacie etno, z elementami zaczerpniętymi z kultury ludowej (hafty, paski, chusty). Będą idealnym dodatkiem do ubrań o powłóczystych, zwiewnych krojach, w rozmiarze oversize. Mogą to być na przykład sukienki uszyte ze zwiewnych materiałów z motywami kwiatowymi, długie kamizelki, spodnie dzwony. Doskonale komponują się z takimi dodatkami, takimi jak ażury, falbany, sznury koralików czy bransoletki z bursztynu oraz innych naturalnych minerałów. Typowe dla stylu boho akcesoria to także kapelusze, chusty, wisiorki. Komponując stylizację boho, warto inspirować się stylistyką hipisowską, warto też łączyć różnorodne tkaniny, faktury i wzory. Boho to dziś wcielenie mody i szyku. Warto mieć tego rodzaju ubrania i akcesoria w swojej szafie.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.