Wczytuję dane...

Torebki vintage

Dawne wzory i mody przeżywają renesans. Styl vintage to nostalgiczny powrót do przeszłości, kiedy torebki, a także ubrania i wszelkiego rodzaju dodatki były dobrze uszyte, eleganckie, praktyczne i bardzo solidne. Często dodatki takie szyte były ręcznie, a wiedza na temat ich wykonania była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Były to małe arcydzieła sztuki rzemieślniczej.

Torebka vintage. Twoja najlepsza przyjaciółka

Nic dziwnego, że wracamy dziś do produktów wykonanych w ten sposób, z tak wielką dbałością o każdy detal. Nie tylko zresztą w modzie, ale i w wielu innych dziedzinach naszej rzeczywistości króluje nostalgia za stylistyką z przeszłości. Wracamy do płyt winylowych, wyciągamy z piwnic i strychów odbiorniki telewizyjne i radiowych retro, jeden z najpopularniejszych trendów we wnętrzarstwie to właśnie vintage. Torebka nawiązująca stylistyką do minionych dekad może całkowicie odmienić charakter całej naszej stylizacji, jeśli nawet pozostałe jej elementy są zwykłą odzieżą typu basic.

Modę na strój i dodatki w stylu vintage sprzyja narastające zainteresowanie lokalnością. Wielką estymą cieszą się tradycyjne warsztaty rzemieślnicze – chętnie odwiedzamy szewców, cholewkarzy, modystki czy krawców szyjących na miarę. Rzemieślnicy mający obuwniczy czy odzieżowy fach w rękach cieszą się wielką estymą. Wysoki cenimy wyroby rękodzielnicze, doceniając fakt, że każdy z nich jest niepowtarzalny.

Torebki vintage – szyte w fabryce czy robione ręcznie?

Rośnie także liczba rękodzielników domowych, którzy w swoich własnych mieszkaniach wytwarzają piękne i bezcenne, bo unikalne przedmioty użytkowe: ręcznie dzianinowe swetry, szaliki, rękawiczki czy czapki, a także wszelkiego rodzaju inne elementy garderoby, ręcznie szytą odzież i wszelkiego rodzaju dodatki: portmonetki, torby czy czapki, a także maskotki, breloczki czy biżuterię, korzystając przy tym z wiedzy przekazanej przez starsze pokolenie, książek czy z internetowych tutoriali.

W domowym zaciszu powstają także i torebki w stylu vintage. Z pewnością trudno byłoby przecenić ich wartość. Są to modele szyte z pietyzmem – z niezwykłą dbałością o detale, precyzyjnie krojone i szyte, bardzo starannie wykończone. Modele takie powstają w oparciu o unikalne wykroje, wzorowane są na autentycznych modelach z dawnych lat. Bardzo często mają tę wyjątkową zaletę, że są produktami autorskimi, zaprojektowanymi przez ich wytwórcę. Mamy więc gwarancję, że nasza torebka będzie nie tylko niepowtarzalna, będzie też małym dziełem sztuki rękodzielniczej.

Torebki z drugiej ręki

Wielu rękodzielników specjalizuje się w „upgrade’owane” renowacji starych torebek – takie okazy to już sam modowy top! Z pewnością warto poświęcić czas i wysiłek, by dotrzeć do wytwórcy, który zajmuje się wyszukiwaniem autentycznych modeli dawnych torebek na strychach, w lumpeksach albo na internetowych aukcjach i przywracaniem ich do użytku. Wśród tego rodzaju poddawanych renowacji torebek mogą trafić się prawdziwe „perełki” – modele markowe, luksusowe, ze słynnych domów mody. Takie okazje nie zdarzają się często, warto zatem zwrócić uwagę i na taką możliwość zdobycia ciekawego elementu naszej garderoby. Aby jednak ubrać się stylowo, nie trzeba koniecznie wchodzić w posiadanie autentycznych elementów garderoby sprzed lat. Producenci działający na rynku znają panujące trendy i dostosowują się do nich, oferując klientkom niezwykle wyrafinowane, wykonane z wielką starannością i dobrze wykończone współczesne modele stworzone w oparciu o dawne, nieśmiertelne wzory.

Torebki damskie w stylu vintage, czyli…

Torebki vintage zachwycają oryginalnym designem i nadają niepowtarzalny charakter każdej stylizacji. Większość z nich to modele bardzo praktyczne, choć pamiętajmy, że w dawnych czasach nie wszystkie elementy garderoby służyły komfortowi i wygodzie. Nasze mamy i babcie także lubiły pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i mieć w swojej szafie torebki, odzież i dodatki całkowicie niepraktyczne, choć bardzo oryginalne i piękne.

Czym wyróżniają się modele torebek z danych lat? Wiele z detali pozwala nam rozpoznać styl vintage. Torebki te niemal zawsze mają kieszenie, których we wcześniejszych dekadach nie szczędzono, bardzo praktyczne skrytki zapinane na zamki błyskawiczne, paski z regulacją i bardzo solidne zapięcia.

Komfortowe w noszeniu, praktyczne, niesamowicie stylowe. Przydatne i atrakcyjne, do noszenia na co dzień. Jak się okazuje, akcesoria vintage są ponadczasowe. Torebki vintage warto mieć w swojej szafie!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów