Wczytuję dane...
O skórze

Skóra naturalna jest materiałem o wyjątkowych walorach, cechujących się szlachetnością. Jej atutem jest nie tylko wygląd, ale również delikatna miękkość  i wyjątkowy charakter, sprzyjający zarówno środowisku, jak i ludzkiej skórze. Odpowiednio dobrana, zadbana   torebka czy teczka może być prawdziwym atutem osoby nowoczesnej i ceniącej piękno. Jej produkcja to proces długotrwały i skomplikowany, wymagający wielu etapów od momentu jej pozyskania po ostateczne garbowanie. Może też być barwiona i wykańczana na kilka sposobów tworząc różne odmiany.


Zalety skóry naturalnej

O zaletach prawdziwej skóry można mówić bardzo długo. Poza niewątpliwym szlachetnym pięknem wyroby z tego materiału mają jeszcze wiele innych atutów, dzięki którym warte są starań o ich posiadanie.


Dlaczego warto postawić na wyroby ze skóry naturalnej?

· Wyjątkowa łatwość utrzymania w czystości, wymagająca jedynie wytarcia wilgotną szmatką.

·  Znakomita trwałość i odporność na rozdarcia czy przecięcia, gwarantująca możliwości użytkowania przez wiele lat.

·  Przyjemna faktura i delikatna miękkość w dotyku.

·  Naturalność sprawiająca, że skóra nie jest czynnikiem alergennym.

·  Brak zdolności do pochłaniania dymu nikotynowego.

·  Adaptacja do temperatur i poziomu wilgotności otoczenia.

·  Wysoka elastyczność i podatność na zmiany temperatur nie powoduje pękania i odkształcania się.


Jak pielęgnować skórę naturalną?

Regularna i odpowiednio przeprowadzana pielęgnacja jest podstawą długo zachowanego piękna, niezmienności i dobrej kondycji wyrobów ze skóry. Jej struktura przypomina nieco skórę ludzką, dlatego wykazuje ona podobne reakcje na czynniki zewnętrzne. Wyrobów z naturalnej skóry nie powinno się przechowywać w miejscach o wysokiej temperaturze, wystawiać bezpośrednio na słońce, stosować odplamiaczy i detergentów. Na pielęgnację trzy podstawowe czynności: czyszczenie skóry naturalnej, konserwacja oraz renowacja. Ta ostatnia ma miejsce wówczas, gdy torebka, portfel lub pasek nie był używany przez dłuższy czas, a na jego powierzchni pojawiły się drobne zmiany.


· Skóra zamszowa to skóra o włosowatej strukturze powierzchni, z nieco dłuższymi włoskami niż w nubuku. Do jej pielęgnacji nie można używać standardowych past. Warto natomiast skórę zaimpregnować specjalnymi preparatami. W razie wyblaknięcia, dobrze jest sięgnąć po specyfiki renowacyjne, które przywrócą blask.


· Skóra licowa to skóra, która charakteryzuje się jednobarwną pigmentacją oraz zabezpieczającą warstwą lakieru chroniącego przed ścieraniem. Skóry tego typu mogą być matowe lub z połyskiem. Do pielęgnacji i konserwacji skór błyszczących zaleca się używać preparatów na bazie wosku pszczelego. Do pielęgnacji i konserwacji skór matowych niezbędne będą bezbarwne tłuszcze ochronne.


· Skóra cielęca to niezwykle delikatna skóra, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wszelkie zabrudzenia należy usuwać zwilżoną szmatką - nie można dopuścić do przemoczenia. Na wyschniętą skórę zaleca się nałożyć krem ochronny.


· Skóra lakierowana to skóra pokrywa kilkoma warstwami lakieru, dając efekt wysokiego połysku. Warto ją zabezpieczyć przed pękaniem specjalnymi preparatami albo olejem roślinnym. Raz na jakiś czas warto przetrzeć wyroby ze skóry lakierowanej wilgotną gąbką oraz nałożyć mleczko do skór lakierowanych.

W przypadku uszkodzenia skóry, jej przesuszenia czy odbarwienia możliwa jest regeneracja, która przywróci piękny wygląd torebce lub portfelowi. Pomogą w tym odpowiednie preparaty do impregnacji i przywracania naturalnego koloru skóry.